Oprawy map ściennych

Wszystkie mapy ścienne dostępne w naszej ofercie są oprawione, chociaż wiele z nich można zamówić także w postaci arkuszy. Mapy są laminowane, a następnie oprawiane na kilka sposobów.

Główne sposoby oprawiania map

Mapy ścienne oprawiane są standardowo w rurki plastikowe, półwałki drewniane, listwy lub rurki metalowe albo listwy plastikowe.

Drugi bardzo efektowny sposób, to oprawa map w ramy aluminiowe lub drewniane, na podkładzie z tworzywa, podkładzie do wpinania lub podkładzie magnetycznym.

Mapy oprawione w rurki, listwy lub półwałki

Najczęściej mapy oprawione są w białe rurki plastikowe zakończone niebieskimi zatyczkami. Rurki mocowane są do górnej i dolnej krawędzi mapy. Górna rurka wyposażona jest w sznurek do zawieszenia mapy na ścianie lub stojaku do prezentacji map. Oprawa tego rodzaju umożliwia zwinięcie mapy w rulon do przechowywania lub transportu.

Mapa ścienna oprawiona w rurki plastikowe

Oprócz rurek plastikowych stosowane są półwałki drewniane zabarwione na różne kolory, rurki i listwy metalowe oraz płaskie listwy plastikowe.

Przykład mapy oprawionej w zabarwione półwałki drewniane:

Zrolowana mapa oprawiona w półwałki drewniane

Mapy można zamawiać w oprawie z półwałków drewnianych zabarwionych na kilka kolorów.

Przykład mapy oprawionej w półwałki drewniane w kolorze naturalnym:

Mapa oprawiona w półwałki drewniane

Mapy ścienne oprawione w ramy aluminiowe lub drewniane

Mapy ścienne z naszej oferty można zamówić w wersji z ramą metalową lub drewnianą.

Rama metalowa jest wykonywana z anodowanego aluminium o matowym połysku. Narożniki plastikowe dodatkowo poprawiają wygląd oprawy.

Mapy w ramach wykonywane są w trzech odmianach:

  1. mapy na podkładzie do wpinania; umożliwiają wbijanie znaczników w postaci kolorowych szpilek, chorągiewek lub specjalnych pinezek
  2. mapy magnetyczne; są to mapy na podkładzie z blachy, umożliwiające przyczepianie w wybranych punktach znaczników-magnesów – zaletą tego rozwiązanie jest to, że oznaczanie miejsca na mapie nie powoduje jej uszkodzenia
  3. mapy w mniejszych rozmiarach dostępne są też w wersji na sztywnym podłożu z tworzywa; mapy te są nieco tańsze od dwu poprzednich rodzajów

Każda z map oprawionych w ramy jest laminowana.

Przykład mapy oprawionej w ramę anodowaną aluminiową z plastikowymi narożnikami:

Mapa oprawiona w ramę aluminiową

Zbliżenie narożnika mapy w ramie aluminiowej:

Narożnik mapy w ramie aluminiowej

Inna mapa w ramie aluminiowej:

Mapa Węgier w ramie aluminiowej

Przykład mapy oprawionej w ramę drewnianą: