Platforma Atlas

Platforma Atlas on-line Prime wydawnictwa Meridian to nowoczesne narzędzie wspomagające nauczanie oparte na bazie dziesiątek interaktywnych map do geografii, ekologii, przyrody, historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego, przydatne w pracy nauczyciela i ucznia na każdym poziomie nauczania.

Zawartość map składa się z poszczególnych warstw informacyjnych, które można włączać i wyłączać w miarę potrzeby. Tak na przykład dla mapy politycznej możliwe jest wyłączenie/włączenie warstwy z nazwami państw, miast, portów i lotnisk, granic, stolic itp. Wyświetlana legenda dostosowuje się przy tym automatycznie do aktywnych warstw.

Mapy zawierając punkty interaktywne (takie jak np. filmy i dźwięki, klimatogramy, zdjęcia z opisami). Dodatkowe punkty interaktywne można tworzyć samodzielnie, urozmaicając w ten sposób prezentację dla uczniów.

Wbudowany moduł poleceń narzędzia pozwala na rozszerzanie go o własne zadania.

Każdą mapę można wydrukować w formacie A4 lub A3, dodając do niej polecenia dla uczniów. Każdą mapę można też pobrać do późniejszego wykorzystania w trybie off-line, w przypadku braku dostępu do Internetu.

Z Platformą można pracować korzystając z całej palety różnych urządzeń posiadających dostęp do Internetu, dopasowując wyświetlany obraz do wielkości ekranu urządzenia przez podanie średnicy monitora.

Dostępne są trzy rodzaje licencji Platformy – licencja uczniowska, pozwalająca na pracę z Platformą w domu, licencja nauczycielska, przeznaczona do pracy jednego nauczyciela, oraz platforma wielostanowiskowa, umożliwiająca tworzenie dostępu dla każdego nauczyciela szkoły, która zakupiła tę licencję.

Platforma Atlas on-line Prime – zakup licencję w naszym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *